Konkurs za upis učenika u I razred za školsku 2018-2019.godinu

Uručene pohvale najboljim učenicima iz dualnog obrazovanja

Povodom završetka kampanje „Stručno je ključno! Zaposli se, zaradi i sebe izgradi!“, koju je organizovalo Ministarstvo prosvjete sa ciljem podizanja svijesti o fantastičnom potencijalu srednjih stručnih škola, u Podgorici su Ministarstvo prosvjete i Centar za stručno obrazovanje uručili pohvale najboljim učenicima iz dualnog obrazovanja i zahvalnice najaktivnijim poslodavcima. Medju najboljim učenicima iz dualnog obrazovanja je i učenik naše škole Ilija Spalević, 1k odjeljenje.

Stručna ekskurzija za učenike

U sklopu vannastavnih aktivnosti, u petak 01.06.2018.godine, za učenike drugog razreda obrazovni program Turistički tehničar i učenike prvog i trećeg razreda obrazovni program Tehničar drumskog saobraćaja, realizovana je stručna ekskurzija. Učenici su u sklopu ekskurzije posjetili: Manastir Moraču, Budvu, Porto Montenegro i Kotor. Učenici 2tt odjeljenja su u Budvi posjetili i hotel Splendid.

Фотографија корисника Srednja stručna škola "Vukadin Vukadinović" Berane

Nagradjen učenik na literalnom konkursu

Na literarnom konkursu "Znanje i kreativnost - pokretačka sila čovječanstva" koji je raspisao Zavod za intelektualnu svojinu Crne Gore, jedan od nagrađenih je i učenik naše škole Mihajlo Jokić, II razred obrazovni program Turistički tehničar.
Svečano uručenje nagrada organizovano je 28. maja 2018.godine u Podgorici u Crnogorskom narodnom pozorištu.

Фотографија корисника Srednja stručna škola "Vukadin Vukadinović" BeraneФотографија корисника Srednja stručna škola "Vukadin Vukadinović" Berane

Matursko veče

Svečano obučeni i lijepo raspoloženi, u večernjim satima 26.maja 2018.godine prodefilovali su glavnom ulicom, beranski maturanti, praćeni oduševljenjem i aplauzima okupljenih građana. Nakon tradicionalne šetnje, jednu od najljepših večeri, maturanti Srednje stručne škole"Vukadin Vukadinović" Berane, uz muziku i ples, nastavili su u restoranu “Nama”.

Velika prezentacija srednjih stručnih škola „Stručno je ključno! Zaposli se, zaradi i sebe izgradi“

JU Srednja stručna škola „Vukadin Vukadinović“ Berane je 16.maja 2018.godine bila domaćin dogadjaja „Stručno je ključno! Zaposli se, zaradi i sebe izgradi“.Organizovanje ovakvih direktnih susreta zainteresovanih učenika i predstavnika škola, na jednom mjestu, uz prezentaciju obrazovnih programa, najbolji je način da se učenici pravilno informišu i opredijele za željeno zanimanje.

Ovo nije klasičan sajam obrazovanja, nego uvažavajući strategiju obrazovanja u Crnoj Gori, uspjelo se inicirati organizovanje sajma koji okuplja učenike koji treba da donesu odluku o upisu u srednje stručne škole. Ovo je prilika da se učenici završnih razreda osnovnih škola upoznaju sa obrazovnim programima koji se realizuju u srednjim stručnim školama I pomaže nam u izgradnji društva znanja. Na početku je prisutne pozdravio direktor Direktorata za srednje obrazovanje u Ministarstvu prosvjete Crne Gore Veljko Tomić.
Kako, od početka reforme obrazovanja, nesebičnu pomoć I podršku školama pruža krovna institucija za oblast stručnog obrazovanja Centar za stručno obrazovanje Crne Gore, prisutnima.se obratio i direktor Duško Rajković.
Ispred škole domaćina govorio je direktor Srednje stručne škole, Vujica Popović.
Sajam je bio prilika da se pozovu učenici da donesu pravu, najvažniju odluku, a to je upis u srednju stručnu školu odabirom zanimanja kojim će se baviti u budućnosti.

Počela realizacija programa obrazovanja za lica iz evidencije Zavoda za zaposljavanje

15.maja 2018.godine u prostorijama JU SŠ"Vukadin Vukadinović" Berane, počela je realizacija programa obrazovanja za 12 lica iz evidencije Zavoda za zaposljavanje, Biro rada Berane. Od ukupnog broja polaznika 7 učesnika se obučava za sticanje stručne kvalifikacije pomoćni kuvar i 5 polaznika za sticanje stručne kvalifikacije pomoćni stolar.