U toku Dani otvorenih vrata

U organizaciji i realizaciji Dana otvorenih vrata u JU SŠ"Vukadin Vukadinović" Berane posebnu podršku i pomoć pružaju i ove, kao i prethodnih godina učenici, osoblje i nastavnici ugostiteljske struke u školskom restoranu. Srdačnu dobrodošlicu budućim srednjoškolcima, osim odgovarajućim prezentacijama obrazovnih programa iz sektora Ugostiteljstvo, iskazuju i kroz pripremu i posluženje ukusne i prelijepo dekorisane hrane.

Фотографија корисника Srednja stručna škola "Vukadin Vukadinović" BeraneФотографија корисника Srednja stručna škola "Vukadin Vukadinović" Berane

Počeli Dani otvorenih vrata

U cilju pružanja adekvatne informacije koja će učenicima završnih razreda osnovnih škola pomoći prilikom odabira obrazovnog programa koji će izučavati tokom srednjeg obrazovanja, u JU SŠ"Vukadin Vukadinović" Berane danas je otpočeo tradionalni dogadjaj, pod nazivom Dani otvorenih vrata. Grupa učenika je prvog dana posjetila prostorije naše škole, podijeljeni su im flajeri i imali su mogućnost dobijanja detaljnih informacija o programima za koje su iskazali interesovanje i spremnost za upis.

Održan prvi dio seminara na temu "Karijerna orjentacija" - modul Samospoznaja

13.i 14.aprila 2018.godine u prostorijama Srednje stručne škole "Vukadin Vukadinović"Berane održan je prvi dio seminara na temu "Karijerna orjentacija" - modul Samospoznaja, gdje su ciljna grupa bili pedagozi, psiholozi, nastavnici različitih struka, koordinatori za PRNŠ iz škola. Treneri Branka Kankaraš i Vidosava Kašćelan doprinijeli su pozitivnoj atmosferi i svoje iskustvo uspješno prenijeli na učesnike. Članovi karijernog tima iz naše školeNermina Zejnilović, Gordana Stijović, Irena Ivanović i Vukadin Babović prisustvovali su seminaru. Drugi dio seminara planiran je za maj mjesec.

Prezentacije obrazovnih programa

Školu posjetili predstavnici Univerziteta Crne Gore

Srednju stručnu školu"Vukadin Vukadinović"Berane 17.aprila 2018.godine posjetili su predstavnici Univerziteta Crne Gore u cilju predstavljanja predstojećeg Dana otvorenih vrata, koji je planiran za 24.april 2018.godine-kampus Univerziteta Crne Gore.Dan otvorenih vrata je namijenjen kandidatima sa ciljem da se upoznaju sa uslovima upisa i studiranja na fakultetima Univerziteta Crne Gore.

Posjete timova za profesionalnu orjentaciju

Timovi za profesionalnu orjentaciju naše škole 16.aprila 2018.godine posjetili su Osnovnu školu "Vuk Karadžić" Berane i osnovne škole koje gravitiraju opštini Rozaje, odnosno školu u Skerepači, Donjoj Lovnici i OŠ"Mustafa Pećanin" u centru Rožaja. Ovo je poslednja posjeta u nizu planiranih, koje tradicionalno organizuju zaposleni JU SŠ"Vukadin Vukadinović" Berane u cilju promocije obrazovnih programa za koje se vrši upis u I razred.

Posjete timova za profesionalnu orjentaciju

Članovi tima za profesionalnu orjentaciju naše škole, 13.04.2018.godine, posjetili su osnovne škole u Zatonu, Loznoj i Nikoljcu u cilju promocije obrazovnih programa koji se nalaze u predlogu Plana upisa učenika u l razred za školsku 2018/19.godinu.

Održana XXIII opštinska smotra recitatora

Na XXIII opštinskoj smotri recitatora održanoj 12. aprila 2018.godine, našu školu predstavljali su: Tamara Đekić IIItds, Jelena Bošković II tt i Drago Ćetković IItds. Recitatori su dobili diplome i članske karte gradske biblioteke.

Posjeta školama u Andrijevici i Murini

Posjetom učenicima završnog razreda osnovnih škola u Andrijevici i Murini 12.04.2018.godine nastavljeno je sa realizacijim promotivnih aktivnosti i predstavljanjem obrazovne ponude JU SŠ"Vukadin Vukadinović" Berane.

Promocija obrazovne ponude

Posjetom članova tima za profesionalnu orjentaciju učenicima završnih razreda u JU OŠ "Radomir Mitrović" i JU OŠ "Vukašin Radunović"Berane, počela je promocija obrazovne ponude JU SŠ"Vukadin Vukadinović"Berane. Učenicima je predstavljen predlog plana upisa učenika u I razred za školsku 2018/19.godinu, predstavljeni obrazovni programi koji se realizuju u ovoj ustanovi i ukazano na dobre materijalne i kadrovske uslove kojima naša škola raspolaže.