Obilježen Dan biorbe protiv side

Dana 1.decembra, objeležava se Svjetski dan borbe protiv side i to je prilika da se ljudi širom svijeta ujedine u borbi protiv HIV-a. Svjetski dan borbe protiv side je prvi put objeležen 1988. godine i ovaj dan je važan da podigne svijest javnosti o postojanju HIV-a u svom okruženju, pobijede predrasude i poboljša informisanje o važnosti ove teme.
Crvena tračica je medjunarodni, univerzalni simbol svijesti i podrške onima koji žive sa HIV-om. Ljudi nose crvenu tračicu 1. decembra –na dan Svetskog dana borbe protiv HIV/AIDS-a, kako bi izrazili svoju zabrinutost za one koji žive sa HIV-om.
Crvena tračica je najprepoznatljiviji simbol, a crvena boja je odabrana jer je uočljiva, simbolizuje strast, ljubav, krv i srce, i u obliku je - koji je lako napraviti. Bez obzira na oblik i veličinu, poruka koja se šalje je ista – poruka podrške i razumijevanja za ljude koji žive sa HIV-om ili sidom, i poruka da postoji briga i posvećenost u borbi protiv HIV-a. Predstavnici Učeničkog parlamenta JU SŠ"Vukadin Vukadinović" Berane su u znak obilježavanja Dana borbe protiv side napravili pano u holu škole i učenicima podijelili crvene tračice.

Фотографија корисника Srednja stručna škola "Vukadin Vukadinović" Berane