Emitovan serijal “Dinastija Petrović Njegoš”

Sa namjerom da učenici I razreda obrazovnog programa Pravno administrativni tehničar dobiju kompletniju predstavu o dobu, događajima i vodećim ličnostima slavne dinastije Petrović Njegoš,
nastavnice pravne grupe predmeta Olivera Joksimović i Gordana Stijović su dana 15.decembra 2017.godine, prikazale TV-serijal “Dinastija Petrović Njegoš”. U uvodnom dijelu emitovanja serijala, ukazano je na činjenicu da je dinastija Petrovića vladala od 1697-1918.godine. Svih sedam vladara iz dinastije Petrovića Njegoš su svojim izuzetnim autoritetom i superiornim duhom radili na stvaranju uslova za jačanje državne organizacije. Dovodeći u korelaciju navedeni serijal sa modulima koje izučavaju - Ustavno uredjenje Crne Gore i Osnovi prava, željelo se, da se i na ovaj način upotpuni dostizanje ishoda učenja predvidjenih navedenim modulima. Prema obrazovnom programu, po zavšetku ovih modula učenik će biti sposoban da "Izdvoji osnovne karakteristike i obilježja državne vlasti u Crnoj Gori kroz odredjene periode" i "Izdvoji karakteristike i obilježja prvih pravnih dokumenata u Crnoj Gori", pa će praćenje serijala pomoći učenicima lakše dostizanje pomenutih ishoda.