Obilježen Dan zaljubljenih

Predstavnici Učeničkog parlamenta JU SŠ"Vukadin Vukadinović" Berane, sa koordinatorkom Irenom Ivanović u susret Danu zaljubljenih, koji se obilježava 14.februara, u holu Škole su postavili pano i kutiju u koju će učenici ostavljati poruke za voljene osobe.
Prva dokumentovana poruka za Dan zaljubljenih poslata je 1415. godine. Ovu poruku je vojvoda od Orleansa iz Francuske poslao svojoj dragoj kada je bio zatočen u Londonskoj kuli. Vremenom je slanje poruka povodom ovog praznika postalo toliko zastupljeno da su u Velikoj Britaniji otvarane fabrike za izradu čestitki za Dan zaljubljenih.
Za Dan zaljubljenih 2010. godine, poslato je oko milijardu čestitki, čime je ovaj praznik dospio na drugo mjesto(na prvom mjestu se nalazi Božić) po broju poslatih čestitki širom svijeta.